NEWS - 09.12.2023

Grudniowe podsumowanie.

Stowarzyszenie  Kęszyca Leśna   Zgodnie z komunikatami w mediach oraz ogłoszeniami na tablicach w Kęszycy Leśnej w dniu 9 grudnia 2023r. , w kęszyckiej świetlicy spotkali się członkowie naszego Stowarzyszenia, na dorocznym podsumowaniu mijającego roku. Obecni pozytywnie ocenili czynne formy niektórych działań podjętych przez Stowarzyszenie jak sprzątanie Kęszycy Leśnej w dniu 27.05.2023r. oraz organizacja Zabawy Mikołajkowej dla dzieci dn. 06.12.2023r. Uczestnicy uznali , że te formy działań powinny być kontynuowane w następnych latach. Swą akceptację wyrazili zebrani dla wielu korespondencyjnych działań zarządu w sprawach uciążliwych dla codziennego życia mieszkańców Kęszycy Leśnej m.in. modernizacji kolektora ścieków z Wysokiej, czy modernizacji drogi dojazdowej z Nietoperka do Kęszycy Leśnej, która w stanie obecnym nie spełnia norm dla jeżdżących nią TIR-ów. Te dwa zagadnienia zostały zgłoszone do planu budżetu gminy na 2024 rok. Uznanie zebranych wzbudziła informacja prezesa, że są zaawansowane starania rokujące szansę na usytuowanie przy remizie OSP paczkomatu. Poruszony został również temat łamania prawa przez kierowców parkujących swoje samochody na plażach nad Jeziorem Kęszyckim. Przed sezonem letnim 2024 roku ten problem powinien zostać rozwiązany. Przy kawie, ciastkach i lampce szampana uzgodniono działania na które należałoby położyć nacisk w 2024 roku. W zebraniu wziął udział sołtys Kęszycy Leśnej Andrzej Paszkowski oraz sympatyczka naszej działalności Pani Patrycja Mierzejewska, przyjęta na spotkaniu w poczet członków Stowarzyszenia.

Tekst: Jerzy Kardela  |  Data Newsa:09.12.2023r. | do góry

Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna