NEWS - 06.12.2023

Mikołajki 2023 w Kęszycy Leśnej.

Stowarzyszenie  Kęszyca Leśna   Na listopadowym posiedzeniu zarządu naszego Stowarzyszenia podjęliśmy decyzję o organizacji Zabawy Mikołajkowej dla dzieci z Kęszycy Leśnej. Już w listopadzie sala naszej świetlicy zmieniła wygląd, a to za sprawą dzieci, które uczestniczyły w zajęciach świetlicowych i wspólnie z Panią Jolantą Maćkowiak udekorowały stroikami okna i ściany świetlicy. Dwa grudniowe popołudnia zajęło nam dokończenie dekoracji – choinka i światełka oraz skompletowanie 50 paczek, tyle bowiem dzieci zgłosiło chęć na udział w zabawie. Paczki zostały obficie wyposażone w owoce, słodycze, napoje i różne gadżety włożone do torebek udekorowanych w świątecznym klimacie. Skompletowanie takich paczek w tak dużej ilości, przy skromnych środkach własnych, zawdzięczamy wsparciu sponsorów: Urząd Miasta w Międzyrzeczu, Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu i jednostki handlowe Intermarche Sulęcin i Pszczółka w Kęszycy Leśnej oraz EPL Poland (kiedyś Essel Propack). W dniu 6 grudnia, już przed godz. 16-stą, do świetlicy zaczęły przychodzić dzieci, niektóre z rodzicami. Witał ich w imieniu organizatorów Jerzy Kardela. Wkrótce do świetlicy przybył Święty Mikołaj (Andrzej Błaszczak) a za nim wjechały wózki z paczkami. Ponad godzinę Mikołaj wręczał paczki, po czym dziećmi zajęły się panie Beata Błaszczak, Małgorzata Adamczak, Anna Chicun, Jolanta Maćkowiak i Magdalena Witt. Dzieci uczestniczące w różnorodnych formach zabaw korzystały z wyłożonych na stołach smakołyków: owoców, ciastek, pierników, nadziewanych rogalików, słodyczy i napojów. Gry, tańce i loterie wyczerpały dzieci, które po godz.18-stej zaczęły opuszczać salę. Według wychodzących z dziećmi rodziców impreza była bardzo udana, w pełni angażująca dzieci w różne formy radosnej zabawy. Ale czego się nie robi dla uśmiechu pociech. Po imprezie pozostała grupka organizatorów, z jak zwykle pomocnym sołtysem Andrzejem Paszkowskim, razem posprzątaliśmy i uporządkowaliśmy salę. Dziękujemy wszystkim wymienionym wyżej osobom, które włączyły się w tworzenie tej wspaniałej atmosfery zabawy oraz Renacie Hryhorowicz i Krzysztofowi Adamczakowi za ich zaangażowanie na etapie organizacji imprezy. Serdecznie dziękujemy również sponsorom, bez których wsparcia impreza nie byłaby tak obfita i słodka.

Tekst: Jerzy Kardela  |  Data Newsa:06.12.2023r. | do góry

ciąg dalszy galerii