NEWS - 24.09.2022

Impreza integracyjna "Dzień Grzyba" - 2022.

Stowarzyszenie  Kęszyca Leśna   Coroczna impreza integracyjna „Dzień Grzyba” zwykle mobilizowała do udziału członków stowarzyszenia z rodzinami i naszych sympatyków. Podobnie było również 24 września br., wykorzystaliśmy okno pogodowe i tym razem impreza odbyła się bez deszczu i jak zawsze na posesji gościnnych gospodarzy Beaty i Andrzeja Błaszczaków. Przygotowania zaczęły się od wczesnych godzin porannych. Andrzej i Kuba Błaszczakowie przygotowali teren pod gry i zabawy a Panie: Hanna Chudzińska, Anetta Macheta, Beata Błaszczak i Małgorzata Adamczak ugotowały pełen kociołek grochówki. Andrzej Błaszczak i tym razem uwędził kiełbasę a Beata Błaszczak upiekła smaczny, domowy chlebek, podawany ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Po godzinie 15:00 na grzybobranie wyruszyło kilka osób, aby o 17:00 wrócić z zebranymi trofeami. Zbiory grzybów były w tym roku skromniejsze, ale niezmiennie zakończone konkursem na zwycięzców w kategoriach: największy zbiór, największy i najładniejszy grzyb. Odbyły się jeszcze cztery konkurencje – strzelanie z wiatrówki do celu i tarcz, wbijanie gwoździa w pień, sprawdzian sprawności fizycznej dla kobiet – przejście bez podpórki pod poprzeczką oraz rzuty do celu lotkami, czyli gra w darta o sześciopak złocistego napoju. Uczestniczący w rywalizacji otrzymywali nagrody rzeczowe do wyboru: kubki z logo Stowarzyszenia, słoiczki z grzybami marynowanymi oraz różne rodzaje złocistego trunku. W wesołej, towarzyskiej atmosferze przy ognisku i dźwiękach grającej szafy, uczestnikom nie przeszkodził zapadający zmrok. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych.
Uwieczniona panująca atmosfera na zdjęciach poniżej i w dalszym ciągu galerii, po raz ostatni przygotowana przez Krzysztofa Adamczaka.

Tekst: Krzysztof Adamczak  |  Data Newsa:24.09.2022r. | do góry

ciąg dalszy galerii