NEWS - 28.05.2022

Sprzątanie Kęszycy Leśnej 2022.

Stowarzyszenie Kęszyca Leśna   W sobotę 28 maja 2022r. odbyło się sprzątanie okolicy Kęszycy Leśnej. O godzinie 11:00 grupa chętnych osób zebrała się koło Orlika. Po podzieleniu się na mniejsze grupy i określeniu rejonów działania „zbieracze” wyruszyli na „łowy”. Akcja trwała blisko dwie godziny, zebraliśmy ponad dwadzieścia worków śmieci. Udało się oczyścić z odpadów okolicę otaczającą naszą wioskę. Na zakończenie wszyscy „zbieracze” spotkali się na dużej plaży, gdzie czekała na nich mała nagroda w postaci ogniska z kiełbasą z grilla i napojami. To spotkanie w plenerze było okazją do podziękowania za długie lata pracy na rzecz naszego Stowarzyszenia byłemu już wieloletniemu prezesowi Stowarzyszenia Jerzemu Kardeli, który pozostaje nadal w Stowarzyszeniu w roli Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej i odchodzącemu ze Stowarzyszenia Krzysztofowi Adamczakowi - wieloletniemu członkowi założycielowi, redaktorowi i administratorowi naszych mediów społecznościowych. W podziękowaniu Pani Prezes Anetta Macheta w imieniu Zarządu Stowarzyszenia wręczyła Panom pamiątkowe zegary z dedykacją oraz dla „Wybitnego Prezesa” tort okolicznościowy dzieło od „Torty Ani i Oli”.
Wspólna konsumpcja i degustacja oraz dyskusje zakończyły akcję sprzątania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, dzięki nim Kęszyca Leśna wejdzie w sezon letni nie strasząc zaśmieconym środowiskiem. Frekwencja mieszkańców jednak pozostawia wiele do życzenia.

Tekst: Krzysztof Adamczak  |  Data Newsa:28.05.2022r. | do góry

Foto: Uczestnicy sprzątania  |  Data Newsa:28.05.2022r. | do góry |