NEWS - 13.01.2019

27 Finał WOŚP w Kęszycy Leśnej.

Stowarzyszenie  Kęszyca Leśna   Już w listopadzie 2018 r. rozesłaliśmy, poprzez media wieści, że Kęszyca Leśna po raz siódmy przyłącza się do ogólnopolskiej akcji WOŚP.
Ten przedział czasowy, do 13 stycznia br. pozwolił nam dobrze przygotować się personalnie i organizacyjnie do koncertu w ramach 27 Finału WOŚP. W dniu 13 stycznia, od godz. 9:00, zespół miejscowych ochotników uzbroił plac przy kęszyckim „Orliku” w niezbędne elementy logistyczne – namioty z ławkami i stołami, grill, zasilanie energetyczne i nagłośnienie. Do naszej aktywnej młodzieży w składzie: Przemek i Mateusz Atamanowie, Andrzej Marmurowicz, Arnold Woniakowski, Daniel Kilinowski, Michał Chicun, Bartosz Mustarenko i Sebastian Tymeczko dołączyła starsza młodzież w osobach: Jarosław Ataman, Marek Judek, Krzysztof Adamczak, Henryk Kopczyński, Mariusz Sztukiecki i Jerzy Kardela. Przed godz. 11:00 baza była gotowa a w głównym namiocie Krzysztof Dymarczyk i Remigiusz Szyszkowski zainstalowali oświetlenie. Po godz.11:00 na płycie boiska „Orlik” rozpoczął się tradycyjny turniej piłkarski z udziałem 6 drużyn amatorskich, a wśród nich ekipy złożonej z obywateli Ukrainy, zamieszkujących czasowo w Kęszycy Leśnej. Po czterech godzinach zmagań, w ciągłym deszczu, wyłonieni zostali zwycięzcy:
                      I miejsce drużyna VZL z Międzyrzecza
                      II miejsce drużyna Królewscy
                      III miejsce drużyna Kęszyca z Kęszycy Leśnej
Okolicznościowe puchary i dyplomy wręczyli zwycięzcom sędziowie turnieju Marek Judek i Władysław Brzeszcz. Po godz.13:00, w swoim godzinnym koncercie muzyczno - wokalnym wystąpił zespół „Kęszyczanki”, prezentując wiele piosenek z własnym tekstem do własnej linii melodycznej. Nastrój piosenek piękny i oryginalny. Po występie „Kęszyczanek” swoje talenty artystyczne ujawniły miejscowe dzieci. Za wysoki poziom artystyczny i styl wykonawców spotkała gorąca owacja znacznej już widowni. Od godz.13:00 uruchomiony został punkt gastronomiczny (bardzo potrzebny ze względu na zimno i deszcz), który oferował:
- grochówkę, którą od godzin nocnych gotował zespół w składzie Małgorzata Adamczak, Marzena Ataman, Lucyna Bogdan i autorytet - degustator sołtys Andrzej Paszkowski
- kiełbaski (wkład OSP Kęszyca Leśna i jej prezesa Jarosława Atamana), które serwował z grilla niezastąpiony Mariusz Sztukiecki
- gorąca herbata, wsparcie Elżbiety i Arkadiusza Marmurowiczów
Posiłki i herbatę serwowali ich twórcy, wzmocnieni przez Irenę Sztukiecką. Wszystkie osoby uczestniczące w imprezie, organizatorzy zawodnicy, artyści, uczestnicy aukcji i loterii oraz inne osoby zasilające puszkę WOŚP, otrzymali czerwone serduszka WOŚP, uprawniające do konsumpcji posiłków. Od godz. 14:00 ruszyła główna część imprezy – licytacja i loteria przedmiotów, gadżetów, voucherów i rękodzieł, które przekazały na aukcję instytucje, osoby fizyczne, zakłady i salony. Licytację i loterię prowadziła żeńska ekipa w składzie: Ewelina Krawczyk, Elżbieta Sawicka, Hanna Chudzińska i Magda Witt oraz kapitan ekipy Beata Błaszczak, od lat wolontariuszka WOŚP. Różnorodność i atrakcyjność licytowanych przedmiotów oraz znakomity styl prowadzenia licytacji przyciągnęły wszystkich obecnych, w tym również gości z Ukrainy. Aktywność uczestników aukcji była wręcz imponująca, większość licytowanych przedmiotów trafiała do nowych właścicieli po „zażartej” bitwie, np. porcje okolicznościowego tortu, dzieło Ilony Klareckiej, czy stroiki i plansza z sercem WOŚP, rękodzieło uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kaławie i ich rodziców. Taka aktywność spowodowała szybki ubytek przedmiotów pozostałych do licytacji, co wraz z deszczową, dokuczliwą aurą zadecydowało o potrzebie zakończenia aukcji około godz. 16:00. Pozostał ostatni etap imprezy - uroczyste wysłanie światełka do nieba, oglądane z zainteresowaniem przez obecnych. Wszystkim darczyńcom organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc i wsparcie. Bez Was nie byłoby tak bogatej i interesującej oferty dla uczestników aukcji, co przełożyło się na finansowy, rekordowy w 7 - letniej historii aukcji na rzecz WOŚP w Kęszycy Leśnej wynik – 6.537,03 zł + 2 EURO. Do tych darczyńców, których w tekście nie wymieniliśmy wystosujemy pisemne podziękowania. Wszystkim osobom, które pomogły w organizacji aukcji równie serdecznie dziękujemy – to było nasze wspólne dzieło i nasz wspólny sukces. Wielki sukces i wielka radość, którą tak szybko przesłoniła tragiczna wiadomość z Gdańska.

Tekst: Jerzy Kardela  |  Data Newsa:13.01.2019r. | do góry

Foto-Galeria

Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna
Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna
ciąg dalszy galerii »

Foto: Krzysztof Adamczak - Admin  |  Data Newsa:13.01.2019r. | do góry |