NEWS - 14.01.2018

26 finał WOŚP w Kęszycy Leśnej.

Stowarzyszenie  Kęszyca Leśna   Od kilku lat „Stowarzyszenie Kęszyca Leśna Sobie i Sąsiadom” organizuje WOŚP. Również 14.01.2018 roku spotkaliśmy się przy kęszyckim „Orliku”, żeby wspólnie wesprzeć i kwestować do puszki 26 finału WOŚP dla wyrównania szans w leczeniu noworodków, ponieważ był to główny cel tegorocznej orkiestry. Nasz tegoroczny sztab WOŚP mieścił się w MOK Międzyrzecz a wolontariuszem była nasza koleżanka Beata Błaszczak. Całość rozpoczęła się o godz. 11:00 turniejem piłkarskim, któremu przewodził i sędziował nasz kolega Władysław Brzeszcz. Brało w nim udział 5 zespołów, rozegrano 10 meczy. Zwycięzcy to: 1 miejsce - "Fc 0,7", 2 miejsce - "Sikory", 3 miejsce - "Fc Pifkarze". O godz. 14:00 atmosferę zimowej aury rozgrzał uśmiechnięty zespół „Kęszyczanki”. Panie przypomniały najlepsze pozycje ze swego repertuaru oraz zaprezentowały nowe utwory, przy gorącym aplauzie zebranych. Tuż obok można było nabyć losy w orkiestrowej loterii przygotowanej przez Agnieszkę Czekałowską. Ciepło i jasno było przy wielkim ognisku, gdzie, jak co roku rządził Mariusz Sztukiecki, rozdając gorące kiełbaski. Pod namiotem Panie: Małgorzata Adamczak, Marzena Ataman i Elżbieta Wachowska częstowały wszystkich gorącą zupą gulaszową ugotowaną przez nie same z pomocą naszego sołtysa Andrzeja Paszkowskiego. Można też było rozgrzać się ciepłą herbatą i kawą. Po występie „Kęszyczanek” dla wszystkich zaśpiewała mała Hania Kuś piosenkę „Ogórek”. Swoim występem wzruszyła serca zebranych ludzi. W końcu przyszedł czas na wyczekiwaną licytację tortu orkiestrowego przygotowanego przez koleżankę Anię Chicun. Licytacja pierwszego kawałka wszystkich zdumiała, 2 i 3 kawałek wprawił wszystkich w osłupienie, ponieważ łącznie wrzucono do puszki WOŚP za smaczny tort ponad 400 zł. Po słodkiej rozgrzewce wszyscy obecni stanęli do boju w głównej części imprezy - aukcji podarowanych przedmiotów. Darczyńców w tym roku było wielu, widać było po ilości fantów jak gorące, pomocne i otwarte są serca ludzi. Ciekawy przedmiot podarował nam Jarosław Ataman, Prezes OSP w Kęszycy Leśnej – hełm strażacki z autografem Rafała Maślaka – mistera Polski 2014. Stal Gorzów również była z nami. Od jej zawodników mieliśmy poduszkę i koszulkę z ich autografami. Na aukcję trafiły piękne filiżanki, kufle na piwo, przedmioty ręcznie wykonane, dary z firm międzyrzeckich tj. „Essel Propack”, Gmina Międzyrzecz, Powiatowy Urząd Pracy – pozyskane przez Mirosławę Troć. Ci, którzy przybyli na finał WOŚP do Kęszycy Leśnej licytując na aukcji szybko napełnili puszkę. A było co licytować: vouchery, kupony upominkowe z firm kosmetycznych, fotograficznych, siłowni w Międzyrzeczu oraz zaproszenie na usługi hotelarskie i restauracyjne Państwa E. i A. Marmurowicz. Szczegóły o ofiarowanych voucherach i kuponach pozyskanych dla nas przez Kingę i Michała Wiktorowiczów zamieszczane były na facebookowym profilu Beaty Błaszczak i fanpagu „Stowarzyszenia Kęszyca Leśna Sobie i Sąsiadom” przed dniem 26 finału. Mieliśmy też na licytację przygotowane 3 „złote serduszka” zrobione ręcznie z miedzi, drewna i ostatnie to praca ręczna wykonana przez dzieci 2 klasy Szkoły Podstawowej w Kaławie wraz z wychowawczynią Panią Lidią Polak. Licytacje były zażarte, wesołe a niektóre wzruszające jak np. dwóch chłopców licytujących filiżankę dla mamy. Dziękujemy za pomoc w czasie trwania aukcji Paniom Elżbiecie Sawickiej i Barbarze Szarskiej. Wiele się działo, co dokumentował na zdjęciach zamieszczonych obok nasz kolega Krzysztof Adamczak. Pozytywne nastawienie ludzi, budzi w nas chęć powtarzania i grania Orkiestry w latach następnych. W tym roku ilość zebranych pieniędzy to 6020,25 zł + 24,17 Euro. Suma ta jest odzwierciedleniem wielkiego zaangażowania i pomagania wielu ludzi, którzy przyczynili się do tak udanej imprezy. Wszystkim wymienionym powyżej osobom i organizacjom, oraz wszystkim osobom których tu nie wymieniliśmy , a które pomogły przygotować i poprowadzić całą imprezę serdecznie dziękujemy. Siema do przyszłego roku.

Tekst: Beata Błaszczak  |  Data Newsa:14.01.2018r. | do góry

ciąg dalszy galerii »