NEWS - 10.01.2016

Rekordowy czwarty Finał WOŚP w Kęszycy Leśnej.

Stowarzyszenie  Kęszyca Leśna   Radość i satysfakcja – to najwłaściwsze określenia dla atmosfery panującej wśród organizatorów i uczestników aukcji czwartego „koncertu” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kęszycy Leśnej, w dniu 10 stycznia 2016r. Nasz „koncert” to niewielki, ale istotny fragment ogólnopolskiego występu WOŚP Jurka Owsiaka. Przez blisko 3 miesiące trwały przygotowania do aukcji, przygotowania, w których uczestniczyła duża grupa członków naszego stowarzyszenia, wolontariuszy i osób wspierających ideę WOŚP. W listopadzie ub.r. powstał miejscowy sztab WOŚP, który zarejestrował się w składzie: Michał Chicun – szef sztabu i wolontariusze: Agnieszka Czekałowska, Karolina Dowhan, Mateusz Ataman. 10 stycznia br. przed południem, duża grupa ochotników przez trzy godziny tworzyła bazę umożliwiającą przeprowadzenie loterii, licytacji oraz imprez towarzyszących – występów wokalnych i zmagań sportowych na pobliskim „Orliku”. Wśród tych ochotników wyróżnili się Kuba Błaszczak, Sebastian Witt, Waldemar Wira, Przemek, Mateusz i Dawid Atamanowie, Eryk Florczak, Paweł Adamczak, Daniel Kilinowski, Roman Czekałowski, Emil Podufała, Konrad Kuś, Mateusz Jaśkowiak i Arnold Woniakowski. Razem z nimi pracowali sołtys Andrzej Paszkowski i Krzysztof Adamczak, obaj tuż po przebytej chorobie oraz nasz wiceprezes Marek Judek. Obok namiotu powstała baza gastronomiczna, w której od godz. 12:00 Panie Małgorzata Adamczak i Irena Sztukiecka oferowały gorącą herbatę, grochówkę i bigos – smakołyki przygotowane przez Elżbietę i Arkadiusza Marmurowiczów, zawsze wspierających nasze akcje społeczne jak i chleb, co roku podarowany przez piekarnię Przemysława Radziszewskiego. W ramach bazy gastronomicznej „miejscowy Karol Okrasa” - Mariusz Sztukiecki po mistrzowsku grillował kiełbaski, na które nie brakowało chętnych. Na „Orliku”, od godzin popołudniowych odbywały się mecze piłkarskie sześciu amatorskich drużyn. Należy podkreślić ofiarność męskiej młodzieży z Kęszycy Leśnej, która w dwa poprzednie dni odśnieżała płytę boiska. W rozgrywkach zwyciężyła drużyna „Urbanki” z Kęszycy Leśnej. Od godz. 12-tej imprezie towarzyszył podkład muzyczny – stare i nowe przeboje odtwarzał Michał Chicun, a zespół „Kęszyczanki”, pod wodzą swojego lidera Eustachego Kucharskiego dwukrotnie zaprezentował piękne pieśni ze swojego, bogatego repertuaru. W takiej atmosferze odbywało się to, co w tym dniu najważniejsze – loteria fantowa i licytacja na rzecz WOŚP. Loterię poprowadziły Karolina Dowhan i Agnieszka Czekałowska, wspierane przez Panie Zdzisławę Cieloszyk i Agatę Matuszewską, natomiast licytację Panie Beata Błaszczak z pomocą Hanny Chudzińskiej. To był profesjonalizm, mistrzostwo. Zarówno loteria jak i licytacja zebranych przedmiotów były bardzo emocjonujące. Rywalizacja o każdy przedmiot była zacięta, nabywców znalazły wszystkie przedmioty, również te będące eksperymentem kęszyckich aukcji – karnety do salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz wypieki A. Marmurowicza – okolicznościowy chleb i ciasto. Puszki wolontariuszy zapełniły się niemal z zakończeniem licytacji, w chwili, gdy spieniężony został apetyczny tort, dar członków naszego stowarzyszenia. Tradycyjne światełko do nieba zakończyło aukcję. Wszyscy z dreszczykiem oczekiwali na informację o finansowym efekcie wspólnych działań. Bardziej pracowici, już wymienieni powyżej uporządkowali teren bazy. I wreszcie oczekiwana wiadomość – zebraliśmy 4.300,10 zł, znacznie więcej niż w poprzednich latach. Radość i satysfakcja. Ogromny sukces wszystkich, którzy w jakiejkolwiek postaci wnieśli swój wkład w nasze „kęszyckie” granie. W tym dniu mieszkańcy Kęszycy Leśnej udowodnili, że potrafią wznieść się ponad podziałami dla realizacji ważnego celu. To dobrze rokuje również przyszłym działaniom na rzecz naszej miejscowości, bo do zrobienia jest jeszcze sporo. Członkom naszego stowarzyszenia pozostaje również satysfakcja z faktu, że ugruntowaliśmy swoje miejsce wśród sąsiadów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom aukcji. Może nie wszystkich tutaj wymieniliśmy, ale mamy nadzieje, że znajdą siebie w bogatej galerii zdjęć załączonych do artykułu, zdjęć będących owocem wielogodzinnej pracy Roksany Rzepy i Krzysztofa Adamczaka, twórcy bieżącej historii naszej strony internetowej.

Tekst: Jerzy Kardela  |  Data Newsa:10.01.2016r. | do góry

ciąg dalszy galerii »

Foto: Roksana Rzepa & Krzysztof Adamczak - Admin  |  Data Newsa:10.01.2016r. | do góry |