NEWS - 07.12.2013

Grudniowe spotkanie integracyjne.

Stowarzyszenie   W sobotę, 7 grudnia 2013r., w świetlicy OSP w Kęszycy Leśnej, odbyło się kolejne spotkanie integracyjne członków i sympatyków stowarzyszenia. Wśród 20 uczestników spotkania byli zaproszeni goście m.in. Panowie: Maciej Rębacz – przewodniczący Rady Miasta i Andrzej Paszkowski – sołtys Kęszycy Leśnej. Członków stowarzyszenia, gości i obecnych na sali wolontariuszy przywitał Prezes Jerzy Kardela, który przypomniał działania, jakie w roku 2013 zrealizowało stowarzyszenie:
13.01.2013 wspólne kwestowanie z mieszkańcami na rzecz WOŚP
27.04.2013 kolejne 4 wiosenne sprzątanie naszej małej ojczyzny
11.05.2013 blok gier i zabaw na wspólnym święcie 20-lecia Kęszycy Leśnej i Gminnego Dnia Strażaka
27.07.2013 „Leśne podchody” dla dzieci i młodzieży
28.09.2013 „Dzień grzyba”, promocja piękna i zasobów okolicznych lasów
W roku 2013 nie kontynuowaliśmy działania – „czyszczenie brzegów i dna Jeziora Krzewie przy plażach”. Powodem rezygnacji był zupełny brak zainteresowania akcją ze strony młodzieży Kęszyckiej. Wśród innych spraw zostały poruszone dwa tematy bardzo istotne dla społeczności Kęszycy Leśnej i pobliskich miejscowości:
1. ciągle uciążliwa emisja gazów z fabryki papy
2. zagrożenie życia i zdrowia ze strony TIR-ów, dla uczestników ruchu drogowego na drodze Nietoperek – Kęszyca - Kęszyca Leśna
Zdaniem uczestników spotkania, stowarzyszenie powinno nadal wykorzystywać wszystkie prawne środki dla możliwie szybkiej i trwałej poprawy sytuacji w obydwóch wymienionych tematach, informując o działaniach Radę Miasta i Radę Powiatu. Zaproszeni goście: Maciej Rębacz i Andrzej Paszkowski, przekazali zebranym aktualną wiedzę o planach władz samorządowych wobec Kęszycy Leśnej, oraz o potrzebie ponownego złożenia w ratuszu planu odnowy naszej miejscowości. W dalszej kolejności Prezes poinformował zebranych o efektach przystąpienia stowarzyszenia do Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych (zasilenie naszego budżetu w postaci odpisów 1% z PDOF) oraz o planach organizacji kolejnej aukcji i kwesty dla WOŚP dnia 12 stycznia 2014r. Po części roboczej zebrani złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne, a potem przy lampce szampana, kawie i pysznych słodkich wypiekach naszych Pań, długo dyskutowali o potrzebie i metodach wprowadzania korzystnych, niezbędnych zmian w Kęszycy Leśnej. Za jedną z tych metod uznano gremialne wykorzystanie możliwości, jakie stwarzają przyszłoroczne wybory do władz samorządowych.

Tekst: Jerzy Kardela  |  Data Newsa:07.12.2013r. | do góry |

Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna