NEWS - 18.08.2012

F e s t y n   L e t n i  2 0 1 2

Stowarzyszenie  Kęszyca Leśna   W dniu 18 sierpnia br. w Kęszycy Leśnej odbył się kolejny coroczny Festyn Letni, w którym, jak co roku uczestniczyła liczna grupa mieszkańców i przyjezdnych gości. Wspólnej organizacji festynu tradycyjnie podjęli się: Parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Sołectwo, Ochotnicza Straż Pożarna, Klub Aktywnego Seniora „WiKAS” oraz po raz kolejny nasze „Stowarzyszenie Kęszyca Leśna Sobie i Sąsiadom”. Festyn rozpoczęła Msza Święta o godz. 12:00, na głównym placu miejscowości. Następnie zgodnie z programem imprezy rozpoczął się blok gier i zabaw dla dzieci przygotowany przez „ WiKAS”, Ochotniczą Straż Pożarną oraz nasze Stowarzyszenie. Gry i zabawy z ramienia stowarzyszenia poprowadziły Barbara Grzywna i Zdzisława Cieloszyk oraz Jerzy Kardela. Dzieci rywalizowały w przygotowanych konkurencjach takich jak: jazda rowerem na czas (jak najwolniej), rzut lotkami, rzut kółkami do celu, zbijanie kręgli, zbijanie puszek oraz „mumia”, czyli owijanie rodzica papierem toaletowym na czas, jako zawody rodzinne. Zwycięzcy konkurencji otrzymali od organizatorów nagrody a wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy. W międzyczasie można było spróbować tradycyjnych polskich potraw takich jak bigos czy flaki oraz smacznych wypieków przygotowanych przez kobiety z Kęszycy Leśnej. Na pobliskim nowym wielofunkcyjnym boisku „Orlik” odbył się turniej piłki siatkowej sędziowany przez sponsora nagrody Marka Judka o tradycyjną skrzynkę piwa. Na festynie można było wygrać żywego indyka oraz wieżę CD biorąc udział w loterii fantowej. Około godz. 17-tej rozpoczęły się zawody Strongmenów dla najsilniejszych mężczyzn, przeciąganie samochodu osobowego za pomocą liny poprowadzone i sędziowane wspólnie przez ks. Jacka Błażkiewicza, Barbarę Grzywna i członków Straży Pożarnej. Festyn urozmaicił swoimi występami miejscowy zespół „Kęszyczanki” oraz zespół ludowy „Kapela Wujka Felka” z Templewa. Festyn zakończyła (po północy) zabawa taneczna prowadzona przez Dj ks. Jacka B. Zarząd Stowarzyszenia wyraża podziękowania członkom Stowarzyszenia aktywnie uczestniczącym i pomagającym w organizacji imprezy oraz wszystkim ludziom ofiarnie i bezinteresownie pomagającym w organizacji Festynu Letniego 2012.

ciąg dalszy galerii »

Autor: Krzysztof Adamczak - Admin  |  Data Newsa:18.08.2012r. | do góry |