NEWS - 01.03.2010

Robocze zebranie Zarządu Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie   Podczas spotkania omówione zostały bieżące sprawy związane z realizacją przyjętych zadań.
  Podjętą została, między innymi,  ostateczna decyzja odnośnie konta bankowego Stowarzyszenia.
Nakreślone zostały ogólne założenia i zadania, które zostaną przedstawione podczas zbliżającego się Walnego Zebrania Członków w dniu 25 marca br.
   Przedstawiony został Plan zadań Stowarzyszenia na 2010 rok. Przyjęte do realizacji zadania zostały podzielone na długofalowe, które mogą być realizowane w kolejnych latach oraz przedsięwzięcia przewidziane do realizacji w 2010 roku.
  W trybie długofalowym przyjęto do realizacji następujące zadania:
1. Rozwiązanie problemów związanych z niekorzystnym oddziaływaniem podmiotów gospodarczych na środowisko Kęszycy Leśnej i okolic.

2. Analiza i unormowanie oznakowania drogowego miejscowości na trasie: Nietoperek - Kęszyca - Kęszyca Leśna.
3.  Budowa pomostów i zagospodarowanie plaży nad jeziorem Kęszyckim, wraz z rozwiązaniem i unormowaniem kwestii parkingu samochodowego w bezpośredniej bliskości plaży.
4.  Rozpoczęcie działań, we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Zielonej Górze, mających na celu odbudowę drzewostanu i rozpoczęcia planowych nasadzeń drzewostanu w Kęszycy Leśnej.
5.  Nawiązanie współdziałania z gminnym Referatem Promocji Gospodarczej.
  Na rok 2010 przyjęto następujące zadania:
1.  Rozpropagowanie faktu powstania Stowarzyszenia w okolicy, a przede wszystkim w miejscowościach; Kęszyca Leśna, Kęszyca, Nietoperek.
2.  Nawiązanie współpracy z Urzędem Gminy i Urzędem Powiatowym w Międzyrzeczu.
3.  Nawiązanie roboczych kontaktów z organizacjami ekologicznymi i stowarzyszeniami propagującymi idee ochrony środowiska oraz promocji regionu.
4.  Przesłanie informacji do mediów regionalnych z informacją na temat Stowarzyszenia wraz z ogólnymi informacjami dotyczącymi statutowych celów i programu działania Stowarzyszenia.
5.  Założenie strony internetowej, której celem będzie informowanie społeczności lokalnej o działaniach Stowarzyszenia.
6.  Założenie konta bankowego w celu zabezpieczenia obsługi działalności statutowej Stowarzyszenia.
7.  Wydanie broszury niskonakładowej w celu promocji Stowarzyszenia.
8.  Organizowanie kwartalnych spotkań z udziałem przedstawicieli z Nietoperka, Kęszycy oraz osobami zainteresowanymi wspieraniem działań Stowarzyszenia.
9.  Przyjmowanie osób w szeregi członków Stowarzyszenia zgodnie z procedurą przewidzianą w Statucie Stowarzyszenia.

W trakcie zebrania obecny był dziennikarz Gazety Lubuskiej Pan Dariusz Brożek, który interesował się genezą powstania Stowarzyszenia, a także programem  i ogólnymi celami działania.
Zobacz artykuł w Gazecie Lubuskiej ....

Autor: Kazimierz Czułup  |  Data Newsa:01.03.2010r. |      do góry    |