Aktualności

NEWS 13 października 2018r.

Stowarzyszenie Coroczna impreza integracyjna.
W słoneczną sobotę 13 października br. zorganizowaliśmy cykliczną, coroczną imprezę integracyjną dla członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia, zwaną "Dniem Grzyba". Atrakcji nie zabrakło. ... czytaj więcej »

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:13.10.2018r. |   do góry |

NEWS 14 lipca 2018r.

Stowarzyszenie 25 lat sołectwa Kęszyca Leśna.
14 lipca br. świętowaliśmy 25 - lecie powstania Kęszycy Leśnej. Stowarzyszenie razem z Sołectwem, OSP, Kołem Gospodyń Wiejskich i "Kęszyczankami" przygotowało okolicznościową imprezę. ... czytaj więcej »

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:14.07.2018r. |   do góry |

NEWS 29 czerwca 2018r.

Zwycięstwo!

To były pracowite tygodnie dla wszystkich, którzy osobiście i poprzez media społecznościowe przekonywali sąsiadów, przyjaciół, znajomych i krewnych do oddania głosu na projekt „Ścieżka pieszo-rowerowa nad Strugą Jeziorną w Kęszycy Leśnej”, w ramach gminnego konkursu Budżet Obywatelski 2019. Wygrał nasz projekt z liczbą ponad 2300 oddanych głosów. W imieniu mieszkańców Kęszycy Leśnej dziękujemy wszystkim osobom, które oddały swój głos na nasz projekt. Dziękujemy sympatykom i przyjaciołom z innych sołectw i z miasta Międzyrzecza za to, że nas poparli. Szczególne podziękowania składamy tym osobom, które zużyły najwięcej energii i czasu na rzecz propagowania naszego projektu: sołtysowi Andrzejowi Paszkowskiemu, ks. Jackowi, Mariuszowi i Arturowi Siwkom oraz Mai Więckowskiej. W przyszłym roku Kęszyca Leśna będzie miała kolejną atrakcję dla swoich mieszkańców i turystów.

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:29.06.2018r. |   do góry |

NEWS 7 czerwca 2018r.

Budżet Obywatelski 2019.

W Gminie Międzyrzecz trwa trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego - Budżet Obywatelski 2019. Zadania zgłoszone przez mieszkańców, organizacje i stowarzyszenia przeszły wstępną weryfikację i umieszczone zostały na ankietach do głosowania, które trwać będzie do poniedziałku 18 czerwca 2018r. Mieszkańcy Gminy mogą oddać swój głos w jeden z dwóch wybranych sposobów, poprzez papierową ankietę do głosowania - wzór:
1.ankieta - sołeckie - duże.pdf
2.ankieta - sołeckie - małe.pdf (ankiety posiadają sołtysowie)
bądź elektronicznie: tutaj - głosowanie - elektroniczne - ankiety
Do obydwóch form podano zasady głosowania na stronie internetowej Gminy Międzyrzecz tutaj - Aktualności z Gminy (post z 29-05-2018)
Informujemy, że z Kęszycy Leśnej zgłoszone zostało tzw. duże zadanie (do 100.000 zł) Ścieżka pieszo - rowerowa „Nad Strugą”.
Nasi sąsiedzi z sołectwa Nietoperek zgłosili zadanie małe (do 25.000 zł) „Siłownia plenerowa” w Kęszycy. Aby Wasz głos był ważny może być oddany na jedno zadanie duże i jedno zadanie małe.
Apelujemy do mieszkańców Gminy Międzyrzecz, a szczególnie sołectw Nietoperek i Kęszyca Leśna o głosowanie na wyżej wymienione zadania, gdyż może to być jedyna szansa na ich realizację w roku 2019.

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:07.06.2018r. |   do góry |

NEWS 29 maja 2018r.

Stowarzyszenie Symbol Kęszycy Leśnej - zostaje.
Z radością informujemy mieszkańców Kęszycy Leśnej, członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia, że Pomnik Żołnierza nadal pozostaje symbolem naszej miejscowości. Z satysfakcją informujemy, że rzeczowe i historyczne argumenty, jakie zostały przytoczone w obronie pomnika, również przez nasze Stowarzyszenie, zostały uwzględnione w podjętym w sprawie pomnika postanowieniu Instytutu Pamięci Narodowej. Pomnik Żołnierza, symbol Kęszycy Leśnej pozostaje na swoim miejscu. Składamy podziękowania wszystkim, którzy razem z nami bronili pomnika.

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:29.05.2018r. |   do góry |

NEWS 10 marca 2018r.

Stowarzyszenie Coroczne, Walne, Zwyczajne Zebranie Członków Stowarzyszenia.
W sobotę 10 marca br. odbyło się Zebranie Członków Stowarzyszenia o charakterze sprawozdawczym, na którym podsumowano działalność Stowarzyszenia w minionym roku i ...
...
czytaj więcej »

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:10.03.2018r. |   do góry |

NEWS 21 stycznia 2018r.

Stowarzyszenie Wreszcie szansa na całą prawdę.
Od ponad 13 lat mieszkańcy Kęszycy Leśnej, Kęszycy i Nietoperka narzekają na uciążliwą emisję zapachową nie tylko wokół fabryki papy w Kęszycy Leśnej, ale i w sąsiednich miejscowościach. Od ponad trzynastu lat podobne opinie wyrażają również osoby, które w wymienionych miejscowościach przebywają okresowo, w celach turystycznych i rekreacyjnych. Szczególny niepokój budzi wiedza, że emitowane z gorących mas bitumicznych pyły i gazy zawierają związki szkodliwe dla zdrowia i życia, w tym również kancerogenne WWA. Stopień szkodliwości tych związków zależy od ich stężenia w powietrzu. Badania emisji wykonywano dotychczas przeważnie jeden raz w roku, wyłącznie na emitorach hali produkcyjnej fabryki papy. Badania te nie uwzględniały nieznanej, być może znacznej emisji niekontrolowanej, zanieczyszczającej powietrze między innymi poprzez otwarte podczas produkcji (ale również podczas badań) bramy hal produkcyjnych. Wreszcie pojawiła się szansa na prowadzenie ciągłych badań jakości powietrza w bliskim otoczeniu fabryki. Fundacja AVIVA, w ramach przeprowadzonego konkursu „Wiem, czym oddycham”, uznała potrzebę badania jakości powietrza w naszym środowisku (obszar „Natura 2000”) i przydzieliła miernik badania jakości powietrza dla lokalizacji pod adresem Kęszyca 2. O lokalizacji w Kęszycy zdecydowała nasza wiedza o kierunkach wiatrów w naszej okolicy z przewagą zachodnich. Wnioski (głosy w konkursie) o przydzielenie miernika złożyło wielu mieszkańców, ale również sporo osób, które w naszym regionie przebywają okresowo, a które zetknęły się z tą zapachową uciążliwością. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy oddali w konkursie AVIVY swoje głosy na lokalizację w Kęszycy! Jesteśmy przekonani, że ciągły monitoring powietrza w naszej okolicy, zapewniony przez funkcjonujący miernik, pozwoli na pełną ocenę jakości powietrza, którym oddychamy, co może zainicjować działania korzystne dla jakości naszego powietrza.

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:21.01.2018r. |   do góry |

NEWS 14 stycznia 2018r.

Stowarzyszenie 26 Finał WOŚP w Kęszycy Leśnej.
Już po raz szósty, jak co roku w styczniową niedzielę "zagraliśmy" wspólnie w finale WOŚP. Jak zwykle dzięki Waszej hojności gorących serc pobiliśmy kolejny rekord i w puszce naszej wolontariuszki uzbierała się kwota ... czytaj więcej »

Autor: Beata Błaszczak & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:14.01.2018r. |   do góry |

NEWS 9 grudnia 2017r.

Stowarzyszenie Coroczne, grudniowe spotkanie członków, sympatyków i wolontariuszy Stowarzyszenia.
W dniu 9 grudnia br. odbyło się przedświąteczne spotkanie członków i sympatyków stowarzyszenia, na którym podsumowaliśmy mijający rok, rozmawialiśmy o naszych sukcesach i porażkach. ... czytaj więcej »

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:9.12.2017r. |   do góry |

NEWS 6 grudnia 2017r.

Stowarzyszenie Przygotowania do WOŚP 2018
w Kęszycy Leśnej.
Informuję, że 14 stycznia 2018 r. po raz szósty „zagramy” na rzecz WOŚP. Tym razem sztab Kęszyckiej orkiestry nie został zarejestrowany, ale na terenie Kęszycy Leśnej wolontariuszem będzie Beata Błaszczak zarejestrowana w sztabie nr 655 przy Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Przyszłoroczny temat akcji to: "Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków." Zapraszamy i zachęcamy do pomocy w organizacji i wzięcia udziału w finale WOŚP 2018 w Kęszycy Leśnej.

Autor: Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:06.12.2017r. |   do góry |

NEWS 4 grudnia 2017r.

Stowarzyszenie

Uwaga Mieszkańcy Kęszycy Leśnej, Kęszycy i Nietoperka.
Od kilkunastu lat oddychamy powietrzem, którego składu nie znamy. Uciążliwość zapachowa tego powietrza budzi poważne obawy jego wpływu na nasze zdrowie. Ale dziś pojawiła się taka szansa abyśmy, na co dzień mogli znać, jakość otaczającego nas powietrza, ale również zyskali argumenty w walce o poprawę tej, jakości. Fundacja AVIVA z Warszawy rozpisała pod adresem internetowym www.wiemczymoddycham.pl konkurs, którego rozstrzygnięciem będzie przekazanie na 2 lata w obszar kraju 150 czujników, jakości powietrza wskazującym na bieżąco stan, jakości powietrza i przesyłającym, co godzinę poprzez sieć komórkową meldunek do bazy danych. Aby taki czujnik znalazł się w naszej okolicy musimy oddać internetowo jak największą ilość głosów wpisując swoje dane osobowe w krótkiej tabelce pod adresem www.wiemczymoddycham.pl, głosując na lokalizację zgłoszoną do konkursu: Kęszyca 2, 66-305 Kęszyca. Każdy pełnoletni Polak może oddać 1 głos na wybraną lokalizację do 10 grudnia 2017. Apelujemy, zagłosujcie sami, zmobilizujcie krewnych, bliskich i dalszych znajomych, sąsiadów … Apel ten kierujemy również do osób, które w tych miejscowościach przebywają często rekreacyjnie i turystycznie, do członków stowarzyszenia i naszych sympatyków.

Taka szansa może się nie powtórzyć!

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:04.12.2017r. |   do góry |

NEWS 16 września 2017r.

Stowarzyszenie

Impreza integracyjna "Dzień grzyba" 2017.
W sobotnie popołudnie 16 września br. zorganizowaliśmy "Dzień grzyba" - imprezę integracyjną członków i sympatyków Stowarzyszenia wraz z rodzinami. Były, gry, zabawy, niezła "wyżerka" i ... czytaj więcej »

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:16.09.2017r. |   do góry |

NEWS 15 sierpnia 2017r.

Stowarzyszenie Sierpniowe świętowanie w Kęszycy Leśnej.
W świąteczny, letni wtorek 15 sierpnia br. w Kęszycy Leśnej miały miejsce dwa wydarzenia, II Bieg żołnierza z niespodziewaną frekwencją i biesiada "Kęszyczanek" przy grillu i śpiewie koło "Orlika". ... czytaj więcej »

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:15.08.2017r. |   do góry |

NEWS 6 sierpnia 2017r.

Stowarzyszenie Do członków i sympatyków naszego stowarzyszenia.
Informujemy, że w dniu 15.08.2017r. w Kęszycy Leśnej odbędzie się II Bieg Żołnierza – obok załączamy pierwszą stronę regulaminu zawierającą niezbędne informacje o biegu. Zachęcamy do udziału w biegu wszystkich, dla których bieganie jest przyjemnością, wszystkich pozostałych zapraszamy do kibicowania na trasie. Również w tym roku nasze stowarzyszenie wspiera organizatorów biegu oferując na mecie słodkie ciasta i trzy puchary, które wraz z sołectwem będziemy wręczać uczestnikom. Do zobaczenia 15.08.2017r. o godz. 11.30 przy pomniku żołnierza w Kęszycy Leśnej. Pełny regulamin na stronie internetowej organizatora KB „Piast”.

Autor: Jerzy Kardela

Data Newsa:06.08.2017r. |   do góry |

NEWS 10 czerwca 2017r.

Stowarzyszenie Impreza z okazji Dnia Dziecka 2017.
10 czerwca br., w sobotę zorganizowaliśmy wraz z Sołectwem Kęszyca Leśna imprezę z okazji minionego - Dnia Dziecka. W tym roku zmieniliśmy formułę imprezy z Pikniku Rodzinnego na rzecz święta dzieci. ... czytaj więcej »

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:10.06.2017r. |   do góry |

NEWS 6 maja 2017r.

Stowarzyszenie       Kęszycki "Orlik".
W 2012 roku, dzięki poprzednim, gminnym władzom samorządowym, zostało wybudowane boisko wielofunkcyjne w Kęszycy Leśnej. Można tutaj grać w koszykówkę, siatkówkę, tenis, piłkę ręczną i nożną (na nieco mniejszym boisku). Popularny „Orlik” stał się natychmiast miejscem gier i zabaw dzieci i młodzieży, również starszej. Pieczę nad obiektem objął sołtys Andrzej Paszkowski i jemu boisko zawdzięcza bardzo dobry stan nawierzchni i infrastruktury. Pewne, istotne braki w tej infrastrukturze dały się zauważyć podczas zbiorowych imprez na „Orliku”. Przy boisku nie powstało zaplecze sanitarne z szatnią i magazynem na sprzęt - mimo, że takie obiekty w wytycznych Ministerstwa Sportu i Turystyki, są przypisane „Orlikom”. Najistotniejszą bolączką był brak toalet – wielu uczestnikom imprez zbiorowych (i nie tylko) toalety zastępował okoliczny las. Mimo pięknej lokalizacji „Orlik” tracił swój urok i świeży, leśny zapach. Na szczęście, następnej ekipie samorządowej udało się znaleźć środki, wyłoniono wykonawcę i już od początku bieżącego roku, przy „Orliku” oddano sanitariat (również dla osób niepełnosprawnych) oraz postawiono magazynek na sołecki sprzęt (patrz zdjęcia). Kęszyca Leśna Mieszkańcy są przekonani, że po usunięciu drobnych usterek w sanitariacie, od tego roku wzrośnie frekwencja na naszym „Orliku” wróci świeży zapach lasu, na czym zyskają uczucia estetyczne uczestników wielu imprez na boisku. Zapraszamy na nasz „Orlik” wszystkich chętnych a zaczynamy już 10 czerwca br. imprezą dla dzieci.

Autor: Jerzy Kardela

Data Newsa:06.05.2017r. |   do góry |

NEWS 18 marca 2017r.

Stowarzyszenie Zebranie Członków Stowarzyszenia.
W sobotę 18 marca br. odbyło się Walne Zwyczajne Zebranie Członków Stowarzyszenia o charakterze sprawozdawczym, na którym podsumowano działalność Stowarzyszenia w minionym roku. ... czytaj więcej »

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:18.03.2017r. |   do góry |

NEWS 15 stycznia 2017r.

Stowarzyszenie 25 Finał WOŚP w Kęszycy Leśnej.
Jak co roku w zimową, styczniową niedzielę już po raz piąty "zagraliśmy" wspólnie w jubileuszowym, 25 Finale WOŚP. Dzięki Waszej hojności pobiliśmy ubiegłoroczny rekord i w puszkach wolontariuszy uzbierała się kwota ... czytaj więcej »

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:15.01.2017r. |   do góry |

 -  Terenem  działania  Stowarzyszenia  jest  obszar  Rzeczypospolitej  Polskiej  -